Povinné ručení

Nejlevnější nabídky pojištění povinného ručení 2024

  • Kalkulačka povinného ručení
  • Rychlé online sjednání
  • Povinné ručení na míru

Nejširší srovnání povinného ručení na trhu

7000

pojištěných klientů týdně

98%

spokojenost našich zákazníků

UNIQA zahájila svoji činnost v ČR v roce 1993. Jako držitel univerzální pojišťovací licence si vytvořila široké portfolio pojistných produktů pokrývající všechny segmenty českého trhu pojištění osob a majetku, fyzických i právnických osob. Spoluzakladatelem a hlavním akcionářem UNIQA pojišťovny s podílem 100 % je největší rakouská pojišťovací skupina UNIQA.

UNIQA pojišťovna uplatňuje ve své cenové politice segmentační kritéria dle bydliště a věku motoristy. Nižší sazby mají starší klienti z menších měst.

UNIQA nabízí povinné ručení ve třech variantách:


Limity krytí (v Kč)
Za škody na věci a ušlý ziskZa škody na zdraví
ZÁKLADNÍ LIMIT35 mil.35 mil.
VYŠŠÍ LIMIT50 mil.60 mil.
MAXIMÁLNÍ LIMIT100 mil.100 mil

Ve všech variantách jsou zdarma zahrnuty asistenční služby.

Asistenční služby

Základní asistenční služby „Malá asistence UNIQA“ Vám poskytují ochranu v případě nehody a poruchy vozidla.

Asistenční služby (asistence PLUS), jež si můžete k povinnému ručení připojistit, Vám poskytují ochranu v případě nehody a poruchy vozidla s vyššími limity krytí.

Asistenční služby jsou poskytovány jak na území ČR, tak i v zahraničí.

Změna při dokládání bonusů / uplatnění malusů
Od 1.10.2007 v souvislosti se spuštěním registru škod povinného ručení provozovaného Českou kanceláří pojistitelů dochází ke změně při dokládání bonusů. Pro přiznání bonusu/uplatnění malusu již není potřeba předložit u Uniqa pojišťovny originál potvrzení o bezeškodném průběhu od předchozí pojišťovny ani sepisovat čestné prohlášení. Uniqa pojišťovna si ověří ve zmiňovaném registru škod dosavadní škodný průběh povinného ručení a klientovi tímto odpadá povinnost dokládat potvrzení o bezeškodném průběhu od předchozí pojišťovny.

Placení pojistného:

Při področním způsobu placení pojistného je přirážka 3 % při pololetních splátkách, 6 % při čtvrtletních splátkách a 14 % při měsíčním způsobu placení.

V případě nezaplaceného povinného ručení je třeba neprodleně komunikovat s pojišťovnou a co nejdříve provést platbu.

Připojištění

K povinnému ručení si dále můžete sjednat pojištění nepoškozených skel vozidla, pojištění sedadel, připojištění zavazadel, připojištění příspěvku na náhradní vozidlo a pojištění právní ochrany.

Pojištění nepoškozených skel se vztahuje na skla pojištěného vozidla. Pojištění lze sjednat ve dvou variantách a) pouze čelní sklo, b) všechna skla (skla kabiny vozidla, skla předních světlometů, skla mlhových světlometů, střešní skla). Pojištění se sjednává se spoluúčastí. Pro sjednání tohoto pojištění je nezbytná prohlídka vozidla na autorizovaném pracovišti. Další variantou je pojištění čelního skla „FIX“, kdy pojistná částka je stanovena klientem při sjednání pojištění. Při pojištění na pojistnou částku 4 000 Kč není nutná prohlídka vozidla, tzn. že Vám na tuto pojistnou částku můžeme online pojistit čelní sklo Vašeho automobilu za cenu 416 Kč/rok.

Pojištění sedadel se sjednává pro případ škody na zdraví, které vzniknou osobám cestujícím ve vozidle v důsledku úrazu při nehodě vozidla. Pojištění může být sjednáno pro: a) trvalé následky úrazu, b) smrt následkem úrazu a c) dobu hospitalizace v důsledku úrazu. Pojištění lze uzavřít buď pro: řidiče vozidla nebo všechny osoby cestující ve vozidle.

Připojištění zavazadel se sjednává pro případ škody na zavazadlech vzniklé v důsledku dopravní nehody, vandalismu, živelní události, pádu předmětu na vůz nebo odcizení. Pojištění lze sjednat ve dvou variantách:a) pouze na zavazadla osob přepravovaných ve vozidle a b) na zavazadla osob přepravovaných ve vozidle, autopříslušenství, dodatečnou výbavu vozidla, přístrojích a věcech převážených pro výkon povolání řidiče nebo provozovatele vozidla.

Pojištění příspěvku na náhradní vozidlo při opravě Vašeho vozidla poškozeného pojistnou událostí, jestliže pojišťovně vznikla současně povinnost plnit z „KASKO“ pojištění.

Pojištění právní ochrany (pro vlastníky a řidiče motorových vozidel) chrání před případnými právními nároky ostatních účastníků provozu.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang