Historie pojišťovny Generali

Pojišťovna Generali byla založena v roce 1831 v Terstu, který se nachází v Itálii. Na území České republiky se pojišťovna Generali objevila poprvé v roce 1832, kdy byly založeny její pobočky v Praze, ve Vídni a Budapešti. V této době ještě vystupovala pod jménem Assicurazioni Generali. Ovšem její působnost na území České republiky skončila 24. října 1945, kdy byly prezidentským dekretem všechny soukromé pojišťovny znárodněny. 23. července roku 1993 se pojišťovna Generali opět vrátila do České republiky, v této době Generali bylo zastoupení rakouské pojišťovny Erste Allgemeine. Ovšem po roce a půl tedy přesněji 1. ledna 1995 se toto zastoupení transformovalo v pojišťovnu se jménem Generali pojišťovna a.s..

Nový název je od prosince roku 2019 Generali Česká pojišťovna. Došlo totiž ke sloučení české společnosti se světovou institucí.

Současnost

V současnosti je Generali Česká pojišťovna velice oblíbenou českou pojišťovnou, která svým klientům dokáže nabídnout pojištění, servis a poradenství v oblasti životního i neživotního pojištění. Pojišťovna Generali Česká pojišťovna patří s tržním podílem 6,9 % mezi největší české pojišťovny. Sortiment, který nabízí, je velice komplexní. Nabízí široké portfolio pojistných produktů, které jsou nabízeny na celém území České republiky. Tato pojišťovna se snaží poskytnout co nejlepší služby svým klientům a přitom také nabídnou přijatelné hodnoty svým akcionářům. Generali Česká pojišťovna se chlubí certifikací ISO 9001:2008, které také odpovídá kvalita jejich služeb.

Produkty

Portfolio produktů této pojišťovny je velmi kvalitní. Nabízí spoustu svých produktů fyzickým, právnickým osobám, ale i firmám. Z jejich produktů stojí jednoznačně za zmínku pojištění osob, pojištění majetku, pojištění individuálních rizik, pojištění odpovědnosti a také samozřejmě pojištění motorových vozidel. U vozidel nabízí další portfolio pod-produktů, do kterého samozřejmě spadá také povinné ručení, či například havarijní pojištění. Řada nabídek lze sjednat on-line.

Povinné ručení od Generali Česká pojišťovna

Povinné ručení pojišťovny Generali Česká pojišťovna nabízí bonusy až do výše 55 %. Pojišťovna si váží řidičů bez nehod, proto je těmito slevami odměňují. Získání bonusu je ve výši 27 % po prvním bezeškodném roce provozování vozidla. Komplexní pojištění povinného ručení nabízí s on-line slevou 20 %.

Nejen tuto slevu je možno získat. Existuje i sleva pro zkušené řidiče, slevy za frekvencí placení povinného ručení, při jeho sjednání na dobu neurčitou. Lze využít i kopírování bezeškodných měsíců z jednoho vozidla pojištěného u pojišťovny Generali Česká pojišťovna na další vozidla klienta, nebo manžela či manželku klienta.

Jako ostatní pojišťovny, také nabízí slevu pro držitele průkazu ZTP, tato sleva je ve výši 20 %. Dále nabízejí možnost převedení bonusů na havarijní, či jiné druhy pojištění uvedené v jejich aktuální nabídce.

Samozřejmostí jsou různé doplňkové pojištění, například pojištění čelního skla, úrazové pojištění řidiče a dětí přepravovaných v autosedačkách, případně pojištění všech osob, které aktuálně budou na sedadlech vozidla. Mezi další přídavné služby se také řadí, pojištění náhradního vozidla, pojištění právní ochrany či dokonce asistenční služba TOP Assistance.

Klient si může vybrat jednu ze 4 variant pojištění. Nejnižší balíček je nazvaný „START“, s limitem 35 milionů Kč. Druhý se označuje „STANDARD“, který nabízí limit 50 milionů Kč. „EXCLUSIVE“ pojištění ve výši 100 milionů Kč je předposlední nabídkou, která obsahuje již více krytých rizik, než balíčky předchozí. Nejvyšší limit 150 milionů Kč je nazvaný povinné ručení „COMFORT„.

Havarijní pojištění

Pojišťovna nabízí také havarijní pojištění. Stejně tak jako u povinného ručení nabízí Generali Česká pojišťovna havarijní pojištění se slevou až 50 % při jízdě řidiče bez nehod. V balíčku je asistenční služba v ceně. Při on-line sjednání může žadatel dosáhnout na slevu 20 %. Varianty pojištění se odvíjí od rizik, před kterými chce klient být chráněn. Na výběr je 5 možných balíčků.

Pojištění „Odcizení a živel“ je pro ty, kterým ochrana těchto dvou rizik připadá dostačující a další krytí nevyžadují.

Pojištění „Havárie a živel“ je vhodné pro všechny, co chtějí své vozidlo pojistit proti poškození živlem, zničení z důvodu havárie či vandalismem. Je vhodné pro dobré řidiče, kteří se chtějí pojistit své vozidlo před těmi nejčastějšími riziky a nechtějí do pojištění příliš investovat.

Pojištění „All Risk“ nabízí ochranu před živlem, odcizení, havárií, vandalismem. Zároveň poskytuje úrazové pojištění řidiče a ostatních cestujících. Podobný balíček je nabízen ve variantě „All Risk 6+“, do kterého spadá osobní či nákladní vozidlo do 3,5 tun.

Havarijní pojištění „All Risk PLUS“ nabízí nejrozšířenější nabídku od Generali Česká pojišťovna. Nejen, že krytí rizik je doplněno i o garanci prvního zavinění škody bez ovlivnění výše pojistného, ale současně i o jistotu stejné ceny po dobu 3 let. Společně s tímto havarijním pojištění je nabízen balíček povinného ručení Comfort PLUS.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang