NN pojišťovna

Historie NN pojišťovny

NN pojišťovna, názvem odvozena od Nationale Nedarlanden, působí na českém trhu od roku 1991. Jednalo se o vůbec první zahraniční pojišťovnu na území Čech, která po socialistickém systému existovala. Pojišťovna má své kořeny dokonce v roce 1845, kdy byla De Nederlanden založena. Při vstupu na český trh se pojišťovna jmenovala ING Group.

NN společnost je nejen pojišťovnickým subjektem, ale i poskytovatelem správných investic. Své služby postupem času začala nabízet více než 20 zemím. Primárně Evropě a Japonsku. Působnost má nejen v zemích vyspělých, ale dokonce i na trzích růstových území. V některých koutech světa poskytuje jen pojišťovnictví a jejich produkty. V jiných i bankovní služby.

Od roku 1845 se pojišťovna velmi posunula a začala se specializovat na životní a penzijní pojištění, investiční majetek a jeho správu. V roce založení se zabývala pojištěním proti požárům. Posun je to opravdu velký a klientela má jistotu základních i specializovaných pojistných produktů.

Současnost NN pojišťovny

Díky růstu a rozvoji je NN jednou z často využívaných a vyhledávaných pojišťoven. Jejich služby v současnosti využívá kolem 18 milionů klientů na světové úrovni. Pojišťovna disponuje více jak 15 tisíci zaměstnanci, kteří jsou ochotni pomoci a poradit. Principy fungování pojišťovny jsou směřovány směrem k spokojenosti klientů. Pojišťovna NN hlásá, že cílem nejsou pojistné smlouvy, avšak lidé a jejich splněné potřeby.

Myslí na potřeby a přání běžných životů, pojištění a ochranu před řadou rizik a situací, jenž mohou nastat. Zajistí důchod klienta, studia potomků, nebo jistotu v případě onemocnění a úrazu.

Produkty

Jak již bylo zmíněno, NN pojišťovna nabízí široké portfolio produktů a služeb. Velkou a důležitou částí je životní pojištění. To poskytuje ochranu v případě nastání neočekávané situace, pomoc pro případ zranění nebo onemocnění. Kryje tak škody a ztráty v případě pracovní neschopnosti.

Penzijní produkty jsou pojišťovnou NN poskytovány pro zajištění klidné budoucnosti a finanční jistoty.

NN společnost nabízí skrze NN Investment Partnerts investice s řešením a výběrem. Investiční portfolio je flexibilní a může tak vyhovět individuálním požadavkům.

Ovšem ani neživotní pojištění není pro NN pojišťovnu cizí. Ve spolupráci s Direct pojišťovnou poskytuje pojištění vozidla, cestovní pojištění, nebo pojištění odpovědnosti. Mezi pojištění vozidel spadá povinné ručení a havarijní pojištění.

Pojištění u NN pojišťovny

Pojištění je v očích NN poskytovatele jistotou pro život. Klient si může vybrat z několika možností, které splní jeho požadavky na životní pojištění.

Balíček NN Orange Risk poskytuje finanční ochranu pro rizikové životní pojištění. To znamená, že ochrání v případě nastání nenadálé situace. NN Orange Bonus NN Smart pojistí před riziky s investiční činností. To znamená, že klient je chráněn pojistkou se složkou rezervy. Ta je v podobě aktiv, poskytující rezervotvornou ochranu.

Povinné ručení NN pojišťovny

Povinné ručení u společnosti NN je poskytováno ve spolupráci s pojišťovnou Direct. Nabízí limit až 250 milionů korun, který kryje škody na majetku a na zdraví. Pojištění je uzpůsobeno klientovi a může si jej sestavit dle jeho individuálních potřeb.

Asistenční služby jsou součástí povinného ručení a pojistník se tak může spolehnout na pomoc v případě potřeby. Pokud by nastala nehoda, klient má v balíčku zajištěné náhradní vozidlo až na 10 dní.

V případě zájmu jsou poskytována i doplňková pojištění. Ta ochrání vlastníka vozidla před ještě více riziky a škodami. Může se jednat o připojištění čelního skla, zavazadel, nebo před úrazem řidiče a cestujících.

Havarijní pojištění NN pojišťovny

Zatímco povinné ručení je ze zákona nutné a vlastník vozidla musí toto pojištění mít, havarijní pojištění je dobrovolné. Kryje škody na vlastníkovo vozidle a to i v případě, že nehoda je způsobena kvůli němu.

Havarijní pojištění NN pojišťovny kryje škody při dopravní nehodě, ručí za ztráty při odcizení a vandalismu, avšak chrání i před nebezpečím způsobené živlem nebo zvěří.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang