Kooperativa

Historie pojišťovny Kooperativa

Pojišťovna Kooperativa, byla založena v roce 1991 na území bývalého Československa, tehdy šlo o první soukromou pojišťovnu na Československém trhu. Její celý název zní Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, pod tímto názvem tedy na trhu vystupuje. Tento název je tvořen samostatným jménem pojišťovny a skupinou Vienna Insurance Group, do které spadá většina zahraničních akcionářů, celkem jsou tři. Největší část podílu vlastní společnost Vienna Insurance Group Wiener Städtische Versicherung AG, která vlastní celkem asi 89,65 % této společnosti. Právě díky této společnosti má pojišťovna Kooperativa silný základ, tato společnost vznikla již někdy v roce 1824, během téměř 200 let se vypracovala až do této podoby. Druhým hlavním vlastníkem této společnosti je Svaz českých a moravských výrobních družstev, který vlastní 8,28 % této společnosti. Třetím hlavním akcionářem a tedy i spoluvlastníkem je Majetkoprávní a podílová společnost Vltava s.r.o., tato společnost vlastní celkem 2,07 % pojišťovny Kooperativa.

Současnost Kooperativy

I nyní po více než 30 letech od vzniku pojišťovny Kooperativa patří tato pojišťovna k jedné z nejsilnějších pojišťoven na českém trhu. V České republice se může Kooperativa chlubit podílem 25 % na celkovém předepsaném pojistném. Nabízí spoustu produktů nejen pro občany, ale i pro firmy, drobné podnikatele až po velké korporace, díky tomuto se řadí k univerzálním pojišťovnám. Základní jmění společnosti je více než 4 mld. Kč a její celý obchodní název zní Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Je součástí koncernu Vienna Insurance Group (VIG). O vaše pohodlí se postará množství poboček po celé České republice, v kterých se o vás dobře postará skoro 4 000 zaměstnanců.

Produkty

Portfolio produktů pojišťovny Kooperativa je opět velice široké patří do něj spousta druhů pojištění. Nevyjmenuji tady všechny, ale pokusím se vyjmenovat tu nejdůležitější většinu. Samozřejmostí je pojištění osob, cestovní pojištění, pojištění majetku občanů, pojištění malých a středních podnikatelů nebo také pojištění průmyslu, či pojištění hrazené zaměstnavatelem a také například pojištění odpovědnosti zaměstnavatele. Dalšími důležitými produkty je například pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli, pojištění právní ochrany nebo je také v nabídce program pro pojištění měst a obcí. Mezi zajímavá pojištění patří například pojištění firemních vozidel či například pro nás důležité pojištění vozidel, do kterého spadá například pro nás zajímavé povinné ručení či havarijní pojištění.

Správa a smluvení produktů od Kooperativy lze jednoduše spravovat přes službu Kooportál. Umožní kontrolu uzavřených smluv, historii škod a přímou komunikaci s pojišťovnou. Pro klienty je zcela zdarma a dostupná je online.

Povinné ručení

Povinné ručení Kooperativy vám nabídne dva produkty, díky kterým si můžete udělat téměř jakýkoliv produkt povinného ručení.

První produkt se jmenuje „Autopojištění NAMÍRU„. Jak už z názvu tohoto produktu vyplývá, jedná se o přizpůsobitelný produkt. Toto pojištění vám umožní libovolně kombinovat všechna pojištění týkající se pojištění vašeho vozidla. Samozřejmostí je například přidání havarijního či jiného dodatkového pojištění, například pojištění čelního skla k vašemu povinnému ručení.

Dalším produktem povinného ručení je pojištění NA100PRO. Toto pojištění slibuje 100 % ochranu při nehodách, které jste nezavinili vy. S tímto typem pojištění jsou při nezaviněné nehodě uhrazeny veškeré náklady na opravu. U tohoto případu nabízí Kooperativa nadstandardní asistenční službu s možností zapůjčení náhradního vozidla.

Výše plnění a doplňková pojištění zahrnuta v ceně závisí na balíčku pojistky. Limitem pojistného plnění se rozumí újma na zdraví nebo usmrcení/škody na věci nebo zisku v milionech korun. Pojištění asistenčních služeb Základ je v každém limitním balíčku.

Havarijní pojištění

Pojišťovna Kooperativa samozřejmě také nabízí havarijní pojištění. Toto pojištění zajistí ochranu vašeho vozidla proti nejrůznějším rizikům poškození, zničení či odcizení vašeho vozidla, či pouze jeho části.

U havarijního pojištění Kooperativy máte možnost zvolit si rizika, u kterých si myslíte, že vaše vozidlo ohrožují nejvíce. Havarijní pojištění od Kooperativy obsahuje ochranu základní havárie při poškození, nebo zničení auta, odcizení, živlům a vandalismu. Varianta sjednání může obsahovat jen některá z rizik, nebo úplně všechna. Poskytují i nadstandardní asistenční služby, které spočívají v kompletním servisu v ČR i v zahraničí. Běžné asistenční služby jsou v ceně.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang