Povinné ručení

Produkt, s kterým se každý člověk vlastnící motorové vozidlo již setkal. Nebudeme se zde proto věnovat základním a obecným popisem produktu, nýbrž novinkami a odlišnostmi. Každá pojišťovna se snaží nalákat ke koupi svého povinné ručení co možná největší počet klientů. Jejich strategie jsou různé. Od často se upravující ceny, až po různé balíčky připojištění, ať už za peníze nebo zdarma. Orientace na českém trhu není nijak jednoduchá.

Porovnání povinného ručení

Chcete vybrat to nejvhodnější povinné ručení za příjemnou cenu a získat ještě navíc výhody?

Orientace v nabídce pojišťoven není jednoduchá, nechte si poradit s výběrem vhodného pojištění. Není nutné navštěvovat pojišťovny a trávit svůj čas tam, kde nechcete.

Jediné co k výpočtu budete potřebovat je dobrá káva, zelená karta ke svému stávajícímu povinnému ručení (pokud nějaké máte) a velký technický průkaz vozidla.

Raději si ušetřete čas obcházením či voláním po pojišťovnách a využijte ABC kalkulačku, která Vám po zadání vyžadovaných údajů řekne, kolik Vás bude které povinné ručení stát.

Srovnejte si ceny povinného ručení

Pokud chcete o povinném ručení zjistit víc, připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastější dotazy související s touto problematikou:

 • Kalkulačka - on-line srovnání cen povinného ručení od českých pojišťoven jedním kliknutím. Maximální slevy (až 85%), úspory v řádu tisícikorun!
 • Zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení - informace o pojištění vozidel a srovnání nabídek a cenníků českých pojišťoven
 • Jak vybrat správné pojištění? Jde Vám o nejlepší ceny nebo o rozsáhlé asistenční služby a připojištění? Tak jako tak, nabízíme Vám jednoduchý a rychlý způsob jak nalézt to správné povinné ručení.
 • Sjednání povinného ručení po internetu je snadné. Žádné pobíhání, žádné čekání. Dokonce nemusíte pro vypracování nabídky ani uvádět žádné osobní a kontaktní údaje. Srovnáme Vám nabídky pojišťoven do 30 vteřin a je na Vás, kterou z nich si vyberete. NIc Vám nepodsouváme, do ničeho Vás netlačíme. Vy sami rozhodnete, které pojištění je pro Vás to nejlepší.
 • Jak funguje Bonus a Malus? Jaký vliv má bonus a malus na cenu povinného ručení? Jak si nárok na bonus uplatnit? Proč nejsou bonusy u všech pojišťoven stejné?
 • Jak zrušit povinné ručení? Chcete změnit pojišťovnu, vypovědět či ukončit povinné ručení? Nabizíme Vám přehled možností zániku pojištění a vzory jednotlivých formulářů výpovědí.
 • Porovnání povinného ručení bez zadání kontaktních údajů během 2 minut. Zjistěte jak levné povinné ručení může být. Proč na porovnávačích nevyjíždí více pojišťoven?
 • Postup při koupi a prodeji vozidla
 • Co dělat při dopravní nehodě, jak hlásit poškození vozidla pojišťovně, jak postupovat při opravě a další užitečné rady
 •  
 •  
 •  
 • užitečné informace a odkazy pro motoristy - kontakty na dopravní inspektoráty, stanice STK, aktuální dopravní informace, atd.

Kalkulačka povinného ručení

Najděte si online nejlevnější povinné ručení na trhu. Srovnáme pro Vás ceníky pojišťoven během několika vteřin.

Spočítat povinné ručení

Aktuality

Velké pojišťovny již nechtějí srovnávat ceny povinného ručení

Největší české pojišťovny s ohledem na svou cenovou politiku přestávají podporovat transparentní srovnávání cen povinného ručení na internetu! Allianz, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťo...

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Wüstenrot zavedl u svého povinného ručení ProAuto novinky, které se vymykají standardním podmínkám na českém trhu. Již po dvou letech jízdy bez nehod obdrží klient bonus ve výši 30 %, maximálně můž...

Nové povinné ručení České pojišťovny

Česká pojišťovna rozšiřuje nabídku povinného ručení o nové produkty Exclusive Plus a Exclusive Max. Nová nabídky zahrnuje tříletou garancí ceny, první pojistnou událost bez vlivu na bonus, či dokon...

Archiv aktualit


Ekonomika

14. 7. 2019 | E15.cz - zprávy z ekonomiky

American Airlines prodloužily odstávku Boeingů 737 MAX. Mimo provoz budou až do listopadu

Americké aerolinky American Airlines ponechají letouny Boeing 737 MAX mimo provoz nejméně do 2. listopadu,... více

V sociální demokracii slábne podpora vlády s hnutím ANO

Před pondělním jednáním předsednictva ČSSD o možné demisi jejích ministrů se podpora setrvání strany... více

Více z pojišťovnictví a bankovnictví