Generali Česká pojišťovna

Historie České pojišťovny

Historie České pojišťovny se začíná psát někde v roce 1827. V tomto roce byla v České republice založena vůbec první česká vzájemná pojišťovna. Prvotním produktem bylo pojištění nemovitosti, již v této době byla tato pojišťovna velice silnou pojišťovnou na českém trhu, na záda ji nepoložil ani požár Národního divadla v 19. století. V této době ještě pojišťovna působila pod jménem „První česká vzájemná pojišťovna„. Koncem 20. století začala svou pojišťovací činnost rozšiřovat na životní a jiná pojištění. V roce 1948 byla tato pojišťovna jedinou pojišťovnou, ovšem o tento monopol v roce 1991 přišla, protože byl zákonem otevřen trh i pro další nové pojišťovny.

V prosinci roku 2019 došlo ke sloučení České pojišťovny s pojišťovnou Generali. Nový název je Generali Česká pojišťovna. Jedná se tak o fúzi české společnosti se světovou institucí.

Současnost Generali Česká pojišťovna

Česká pojišťovna byla univerzální pojišťovnou českého trhu a i přes velký příliv nových pojišťoven stále držela krok s novými pojišťovnami na českém trhu. Svou pozici na tomto trhu si stále udržuje, jelikož se spojila s velmi kvalitní a na světové úrovni úspěšnou institucí Generali.

Generali Česká pojišťovna je společnost s největším podílem na českém pojistném trhu, od tohoto se také odvíjí zkušenosti s českým trhem. Firma disponuje vysokým počtem zaměstnanců a obchodních zástupců, kteří vám ochotně pomohou vybrat ten správný pojistný produkt.

Produkty

Generali Česká pojišťovna má opravdu velice široké portfolio pojistných produktů, její sortiment je univerzální a její produkty tvoří pestrou nabídku nejen pro lidi, ale i pro malé, střední a velké firmy.

Nabízí spoustu pojišťovacích produktů, životních i neživotních. Z pojistných produktů pro občany je důležité zmínit životní a úrazové pojištění, cestovní pojištění, pojištění majetku, zvířat nebo také pojištění vozidel. V něm nalezneme povinné ručení a havarijní pojištění.

Z pojišťovacích produktů pro firmy by bylo dobré zmínit pojištění vozidel, majetku, pojištění pro podnikatele obecně, ve kterém je pojištění odpovědnosti či pojištění finančních rizik.

Povinné ručení Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna nabízí povinné ručení, s nímž se pojí spousta výhod. Bonusy za jízdy bez nehod mohou vystoupat až na slevy 55 %. Pokud je první rok provozu vozidla bez škod, může klient dosáhnout až na 27 %. Navíc je při sjednání kompletního pojištění povinného ručení skrze online portál dosaženo slevy 20 %.

Samozřejmostí jsou rychlé asistenční služby zdarma. V ceně vyšších kategorií povinného ručení Generali České pojišťovny je i úrazové pojištění pro řidiče a cestující ve vozidle.

Povinné ručení je nabízeno ve čtyřech variantách. Seřazeny jsou od té nejzákladnější k té nejluxusnější. Prvním, naprosto základním druhem povinného ručení, je povinné ručení „Start„, které nabídne pouze povinné ručení ve variantě „pouze vyřízení škody“ s limitem plnění 35 mil. Kč a právní ochranu.

Druhým produktem je produkt s názvem „Standard„. U této varianty povinného ručení získáte limit plnění 50 mil. Kč.

Třetím produktem je povinné ručení ve variantě „Exclusive„. U této varianty je limit plnění nastaven na 100 mil Kč.

Čtvrtou, tedy nejvyšší variantou, je povinné ručení nazvané „Comfort „. Toto pojištění nabízí limit plnění 150 mil. Kč.

Samozřejmě je i u Generali České pojišťovny možnost sjednání doplňků a dalších pojištění k povinnému ručení, která kryjí další rizika. Příkladem je pojištění čelního skla či jiných skel vozidla, pojištění zavazadel, nebo úrazové pojištění pro posádku vozidla či řidiče.

Havarijní pojištění Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna nabízí i možnost havarijního pojištění. Toto pojištění pojistí vaše vozidlo proti určitému, vámi nezaviněnému nebezpečí, nebo proti škodě vzniklé na vašem vozidle při nehodě zaviněné vámi.

Pojišťovna nabízí pět variant havarijního pojištění. Konkrétně se jedná o pojištění rizika havárie, živelné události, odcizení, vandalismu, nebo neoprávněnému užití vozidla.

Pojištění „Odcizení a živel“ chrání jen proti těmto dvěma rizikovým situacím. Pojištění „Havárie a živel“ je ochranou před poškozením živlem, zničení z důvodu havárie či vandalismem. Je vhodnou volbou pro ty, kteří jsou ochotni platit na havarijním pojištění více a získat tak vyšší jistotu.

Pojištění „All Risk“ kryje rizika způsobené živlem, odcizením, havárií a vandalismem. V ceně balíčku je obsaženo i úrazové pojištění řidiče a ostatních. Balíček „All Risk 6+“ se vztahuje na osobní či nákladní vozidlo do 3,5 tun.

Havarijní pojištění „All Risk PLUS“ je nejrozšířenější nabídkou od Generali České pojišťovny. Krytí pojištění je doplněno o garanci prvního zavinění škody bez ovlivnění výše pojistného. Zároveň je po dobu 3 let garantována cena pojištění. Společně s tímto havarijním pojištění je nabízen balíček povinného ručení Comfort PLUS.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang