Česká podnikatelská pojišťovna

Historie České podnikatelské pojišťovny

Společnost Česká podnikatelská pojišťovna byla v České republice založena 22. června 1995 o pár měsíců později, konkrétně 26. října 1996 dostala povolení provozovat pojišťovací činnost. Pojišťovací činnost začala, Česká podnikatelská pojišťovna provozovat přesně 6. listopadu 1995 v tento den byla také zapsána do obchodního rejstříku. Od 1. července 2005 je jejím hlavním akcionářem Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group.

Současnost České podnikatelské pojišťovny

Nyní je Česká podnikatelská pojišťovna silným členem na českém pojišťovacím trhu. Jejím jediným a hlavním akcionářem je v současné době pořád Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. V současnosti bychom si dovolili tvrdit, že Česká podnikatelská pojišťovna patří k pěti největším pojišťovacím společnostem v České republice. Dle informací na oficiálních stránkách ČPP (České podnikatelské pojišťovny), byla tato pojišťovna v roce 2011 třetím největším poskytovatelem povinného ručení v České republice. Celkové předepsané pojistné v tomto roce činilo 6,7 mld. Kč. V její správě je téměř 1 500 000 smluv, zisk této pojišťovny činil v tomto roce 442 mil. Kč, ale před zdaněním. Jak už jste četli ČPP spadá do skupiny Vienna Insurance Group, dle informací je Česká podnikatelská pojišťovna jedním z největších partnerů této pojišťovací skupiny.

 

Produkty

 

Tato pojišťovna nabízí také spoustu pojišťovacích produktů, nabízí samozřejmě pojištění osob, pojištění vozidel, pojištění majetku, pojištění odpovědnosti, pojištění podnikatelů, krom těchto produktů samozřejmě také nabízí nejrůznější jiné pojištění, ale většina z nich je zahrnuta do těchto skupin. Mezi velice oblíbený produkt této pojišťovny patří povinné ručení s tímto produktem se pojišťovna chlubí čtvrtým místem v České republice.

 

Povinné ručení

 

Česká podnikatelská pojišťovna vám nabízí tři typy povinného ručení, varianty se odlišují hlavně limitem plnění. Pojišťovna také slibuje asistenční službu zdarma při nehodě i při poruchách vašeho vozidla. Samozřejmostí je bonus za bezeškodní průběh a dokonce nabízí i bonus pro začátečníky. Pojištění přívěsného vozíku nabízí Česká pojišťovna zdarma k pojištění vozidla. V exkluzivnějších produktech navíc získává řidič úrazové pojištění zdarma. Samozřejmě si můžete k povinnému ručení sjednat připojištění čelních skel, nebo připojištění zavazadel. V nabídce této pojišťovny je také spousta dalších doplňkových pojištění, můžete si například sjednat i úrazové pojištění posádky vozidla.

 

Havarijní pojištění

Česká podnikatelská pojišťovna má v nabídce také havarijní pojištění, které je nabízeno ve dvou variantách, zde je v nabídce opět bonus za bezeškodní průběh a také sleva za zabezpečení vozidla. Stejně jako k povinnému ručení i k tomuto produktu je v nabídce spousta doplňkových pojištění jako například pojištění čelního skla či ostatních skel, pojištění zavazadel, přírodních rizik a jiných věcí.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang