Povinné ručení

Nejlevnější nabídky pojištění povinného ručení 2024

  • Kalkulačka povinného ručení
  • Rychlé online sjednání
  • Povinné ručení na míru

Nejširší srovnání povinného ručení na trhu

7000

pojištěných klientů týdně

98%

spokojenost našich zákazníků

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je druhou největší pojišťovnou na českém trhu. Je univerzální pojišťovnou, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění jak pro občany, tak pro klienty z řad firem od drobných podnikatelů až po velké průmyslové firmy. Jaké nabízí Kooperativa povinné ručení společně s dalšími službami? Kdy je možné získat Kooperativa povinné ručení s odměnou a kdy nabízí Kooperativa zelenou karta online?

Povinné ručení je nezbytnou součástí provozu každého automobilu v České republice. Kooperativa pojišťovna patří mezi největší poskytovatele povinného ručení na českém trhu a nabízí širokou škálu produktů a služeb, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších klientů.

Shrnutí článku

Nabídka pojištění Kooperativy – pojišťovna Kooperativa nabízí nejen povinné ručení, také další doplňkové služby jako jsou asistenční služby nebo připojištění nejen k živelným pohromám.

Havarijní autopojištění Kooperativa – další možností pojištění je havarijní, ke kterému navíc pojišťovna nabízí určité bonusy v případě ježdění bez nehod.

Co dělat během dopravní nehody – zajistit bezpečnost, pomoci zraněným a přivolat pomoc. To jsou jen základní pravidla, jak se chovat během případné dopravní nehody.

Kromě povinného ručení se Kooperativa pojišťovna zaměřuje i na havarijní pojištění a další doplňková pojištění pro motoristy. Jaké konkrétní služby to jsou?

  • Asistenční služby

Asistenční služby pro případ nehody vozidla jsou poskytovány jak na území ČR, tak i v zahraničí.

  • Živelní pojištění vozidla

Předmětem tohoto pojistného produktu jsou osobní a užitková vozidla do největší povolené hmotnosti, ke kterým je uzavřena individuální pojistná smlouva resp. povinné ručení.

Živelní pojištění vozidla poskytuje pojistnou ochranu v případě poškození v důsledku povodně, záplavy, úderu blesku, vichřice, krupobití, sesuvu půdy, laviny, pádu stromu nebo požáru.

  • Připojištění

K povinnému ručení u Kooperativy je možné sjednat například pojištění čelního skla, pojištění motocyklu, nebo také cestovní pojištění, životní pojištění, případně pojištění odpovědnosti.

Povinné ručení, stejně jako za další doplňkové služby, je možné platit ve splátkách. Nicméně v případě, že je u společnosti uzavřeno více smluv, může klient dostat slevu až šest procent.

Kooperativa nabízí celou škálu pojištění, mezi které patří také havarijní pojištění.

Možnosti Kooperativa autopojištění

Možností Kooperativa autopojištění je hned několik. Kromě pojistky aut je možné si sjednat pojištění na motocykly, nákladní automobily, autobusy nebo dokonce veterány.

Kooperativa nabízí jak povinné ručení, tak i havarijní. Povinné ručení je rozděleno do vícero kategorií, resp. podle limitu pojistného plnění. Podle daných limitů je tak možné zařadit do povinného ručení úrazové pojištěné řidiče nebo pojištění nezaviněné nehody.

Jednotlivé ceny za Kooperativa povinné ručení se mohou lišit na základě:

  • druhu a stáří vozidla
  • výkonu motoru
  • věku
  • škodní historii

Pokud bude řidič jezdit bez dopravní nehody, může navíc získat slevu až 50 procent.

Kooperativa povinné ručení s odměnou

Řidiči mají také možnost využít služeb Kooperativa povinné ručení s odměnou. Jedná se v podstatě o odměnění řidiče za bezpečnou jízdu. Jednou z podmínek je instalace mobilní aplikace

Samotná aplikace pak zaznamenává a následně vyhodnocuje každou jízdu řidiče a podle toho vypočítává jeho skóre. Následně jednou za čtvrt roku pak jízdu pojišťovna vyhodnotí.

Mezi faktory, které pojišťovna vyhodnocuje patří například:

  • rychlost
  • brzdění
  • čas strávený na telefonu během jízdy

Za vyhodnocení jízdy získá řidič tzv. CashBack, resp. peníze zpět. Nejvyšší možný je až čtyřicet procent z ceny ročního pojištění. Jaké procento zpět řidič získá záleží také na jeho věku nebo typu vozidla.

Havarijní autopojištění na míru Kooperativa

Navíc možnosti Kooperativa autopojištění nejsou omezené pouze na povinné ručení. V nabídce je možné také najít tzv. havarijní pojištění na míru Kooperativa. To kromě havárie nabízí krytí škod v případě odcizení, vandalismu nebo poničení skel, podobně jako ČPP Vienna Insurance Group.

Havarijní pojištění na míru od Kooperativy je možné rozšířit například o:

  • pojištění v případě úrazu
  • zajištění náhradního vozidla
  • doplňkovou službu GAP
  • náklady spojené s odcizení nebo poškozením vozidel

Řidiči si mohou také zvolit procento spoluúčasti. Fixní spoluúčast je pět tisíc korun, nicméně možnosti jsou od pěti do třiceti procent.

Platná zelená karta je důkazem, že řidič zaplatil povinné ručení.

Kooperativa zelená karta

Zelená karta je mezinárodní doklad o povinném ručení, který je nutné mít během provozu motorového vozidla. Poskytovat ho musí všechny pojišťovny, u kterých je uzavřená pojistka, stejně jako je to například u ČSOB pojišťovna a povinného ručení.

Kooperativa zelenou kartu je nutné mít vždy u sebe při cestách jak po Česku, tak do zahraničí. V případě dopravní nehody v zahraničí je dobré se řídit pokyny pojišťovny a předložit zelenou kartu druhému účastníkovi nehody.

Kooperativa zelená karta online

Kooperativa zelenou kartu online nabízí svým klientům v tzv. Klientské zóně. V té je možné si Kooperativa zelenou kartu online stáhnout nebo v případě změn vygenerovat novou.

Je nutný tisk zelené karty Kooperativa?

Tisk zelené karty Kooperativa (nebo také jiných pojišťoven) není nutný. Pro kontrolu platnosti povinného ručení stačí předložit elektronickou verzi nebo samotnou zelenou kartu v aplikaci Kooperativa.

I když není nutný tisk zelené karty Kooperativa, doporučuje se ji mít u sebe pro případ, kdy by například nefungovala aplikace nebo se řidiči vybil telefon.

Kooperativa povinné ručení kalkulačka

Naprostou většinu pojištění je možné sjednat online. Navíc je možné si zkontrolovat cenu díky kalkulačce Kooperativa povinného ručení.

K výpočtu Kooperativa povinného ručení kalkulačka potřebuje údaje, jako jsou:

  • registrační značka nebo VIN číslo
  • druh vozidla
  • typ osoby (fyzická osoba/právnická osoba/podnikatel)
  • adresu
  • rodné číslo
  • kdo je vlastník vozidla
  • kdo je provozovatel vozidla

Důležité je si uvědomit, že povinné ručení automaticky nezaniká. I když už se s automobilem nejezdí, stále je povinnost platit pojistné, dokud se oficiálně nezruší.

Jedinou situací, kdy povinné ručení zaniká (a vozidlo zůstává) je uložení vozidla do depozitu. Jak dlouho může být auto v depozitu, jaké jsou poplatky a co je potřeba vyplnit a splnit pro uložení auta do depozitu jsou informace důležité pro takřka každého majitele vozidla.

Co dělat při nehodě

Pokud dojde k nehodě, je důležité postupovat podle následujících kroků:

1) Zajistit bezpečnost – zastavit na bezpečném místě a zapnou výstražná světla.

2) Pomoc zraněným – poskytnout první pomoc a zavolat záchrannou službu, pokud je to nutné.

3) Informovat policii – pokud dojde k větším škodám nebo ke zranění, je nutní informovat policii.

4) Dokumentace nehody – zaznamenat všechny detaily nehody, včetně fotografií a kontaktů svědků.

5) Kontaktovat pojišťovnu – co nejdříve by měl řidič informovat svou pojišťovnu o nehodě a postupovat podle jejích pokynů.

Zajímavosti o povinném ručení

Povinné ručení není jen povinností. Skrývá v sobě celou řadu zajímavostí. Jaké to jsou?

Historie povinného ručení Povinné ručení má své kořeny už ve 20. letech 20. století. Od té doby se stalo nezbytným právním požadavkem pro všechny majitele vozidel.

Povinné ručení v Evropě Většina evropských zemí má povinné ručení jako základní pojištění pro vozidla. Normy a limity se však mohou lišit. Například ve Velké Británii je minimální limit krytí pro škody na majetku 1 milion liber, zatímco v Německu je to 7,5 milionu eur.

Bonus-malus systém V mnoha zemích, včetně České republiky, funguje systém bonus-malus. Tento systém odměňuje řidiče za jízdu bez nehod snížením pojistného (bonus) a trestá je za způsobené škody zvýšením pojistného (malus). Tento systém motivuje řidiče k opatrné jízdě a snižuje počet nehod.

Povinné ručení a elektromobily S rostoucí popularitou elektromobilů se objevují specifické pojistné produkty pro tato vozidla. Povinné ručení pro elektromobily může zahrnovat speciální krytí, například pro poškození baterie nebo náklady na dobíjecí stanice.

Krytí škod způsobených teroristickými útoky V některých zemích povinné ručení nekryje škody způsobené teroristickými útoky nebo válečnými událostmi. V České republice jsou však takové události kryty speciálními státními fondy nebo pojištěním.

Sankce za jízdu bez povinného ručení V České republice je jízda bez platného povinného ručení přísně trestána. Řidiči hrozí vysoké pokuty, zabavení registrační značky a v případě nehody musí uhradit veškeré způsobené škody z vlastních prostředků.

Povinné ručení pro historická vozidla Historická vozidla, často nazývaná veterány, mají specifické pojistné produkty. Povinné ručení pro tato vozidla může být levnější než pro moderní auta, protože se předpokládá, že jsou méně často v provozu a jsou pečlivě udržována.


© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang