Pojištění odpovědnosti při výkonu povolání

Pro všechny zaměstnance soukromé či státní správy jsme připravili nabídku pojištění odpovědnosti při výkonu povolání, které se stalo jedním z nejoblíbenějších pojištění, které kryje škody, které vznikly neúmyslně při pracovní činnosti, zaměstnavateli.

Pojištění odpovědnosti při výkonu povolání, tj. pojištění na blbost, je využíváno ve všech oblastech pracovního zaměření. V zaměstnání se můžete setkat s manipulací a užíváním drahých přístrojů, strojů, používáte firemní vozidlo či manipulujete a zodpovídáte za hotovost.

Zákoník práce č. 262/2006 Sb.  §250 a následující uvádí, že  je zaměstnanec odpovědný zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobí nedbalostí až do výše čtyřapůlnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku.

KALKULACE POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZAMĚSTNANCE za 15 sekund

Informace pro klienty a zájemce o pojištění

Pojištění je určeno jak pro zaměstnance na hlavní pracovní poměr "HPP", tak  některé pojišťovny nabízí pojištění i pro zaměstnance na částečný pracovní poměr "DPP".

Pojišťovny nabízející pojištění odpovědnosti zaměstnance při výkonu povolání poskytují krytí pro případ:

 • škod na zdraví a usmrcení 
 • škod na věci jejím poškozením nebo zničením 
 • finanční škody

Škody na věci vzniklé poškození nebo zničením se myslí:

 • obecná odpovědnost za způsobené škody způsobené neobratností apod.
 • odpovědnost za nesplnění povinnosti k odvrácení škody, kdy zaměstnanec věděl o možnosti vzniku škody, ale tuto skutečnost zaměstnavateli, či vedoucímu pracovníkovi nenahlásil
 • odpovědnost za schodek na svěřených hodnotách podléhajících vyúčtování
 • odpovědnost za ztrátu svěřených předmětů

Pojištění je standardně platné na území ČR a je ale možné jeho sjednání i na území Evropy a dalších částí světa. Většina pojišťoven nabízí pojištění s několika variantami výše spoluúčasti (čím nižší spoluúčast klient ana případně škodě, tím výšší je pochopitelně cena pojištění).

Každá z pojišťoven nabízející pojištění odpovědnosti při výkonu povolání nabízí pojištění i pro případ řízení služební vozidla a jiných dopravních prostředků sloužících k výkonu povolání, které byly svěřeny do užívání zaměstnance písemnou formou. To samé platí i pro případ dalších pracovních pomůcek ( notebook, projektor, mobilní telefon apod. ) vždy je nutné převzetí věci přes písemný dokument, který následně slouží i jako platný doklad pro případ, že dojde ke škodě na svěřené věci.

ABC pojištění pro vás připravilo nabídku pojištění od 5 pojišťoven, které nabízí pojištění odpovědnosti při výkonu povolání. 

Pro kalkulaci potřebujete vědět výši Vašeho průměrného měsíčního výdělku, který vynásobíte 4,5 násobkem - zaměstnavatel po Vás v případě vzniklé škody může požadovat finanční odškodnění právě do výše 4,5 násobku Vašeho průměrného měsíčního výdělku. 

Seznam pojišťoven nabízející pojištění odpovědnosti za škody vzniklé při výkonu povolání

 • Česká pojišťovna, a.s.
 • Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. - pouze pro své stávající klienty. Toto pojištění není běžně dostupné a v naší kalkulaci rovnávající nabídky všech pojišťoven jej nenajdete.
 • ČSOB pojišťovna, a.s.
 • Generali, a.s.
 • Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.
 • Kooperativa, a.s.
 • Triglav pojišťovna, a.s.

Kalkulátor pojištění odpovědnosti při výkonu povolání - aneb pojištění na blbost

Kalkulačka povinného ručení

Najděte si online nejlevnější povinné ručení na trhu. Srovnáme pro Vás ceníky pojišťoven během několika vteřin.

Spočítat povinné ručení

Aktuality

Velké pojišťovny již nechtějí srovnávat ceny povinného ručení

Největší české pojišťovny s ohledem na svou cenovou politiku přestávají podporovat transparentní srovnávání cen povinného ručení na internetu! Allianz, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťo...

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Wüstenrot zavedl u svého povinného ručení ProAuto novinky, které se vymykají standardním podmínkám na českém trhu. Již po dvou letech jízdy bez nehod obdrží klient bonus ve výši 30 %, maximálně můž...

Nové povinné ručení České pojišťovny

Česká pojišťovna rozšiřuje nabídku povinného ručení o nové produkty Exclusive Plus a Exclusive Max. Nová nabídky zahrnuje tříletou garancí ceny, první pojistnou událost bez vlivu na bonus, či dokon...

Archiv aktualit


Ekonomika

24. 3. 2019 | E15.cz - zprávy z ekonomiky

Trumpův tým s Ruskem nespolupracoval, vyplývá ze zprávy vyšetřovatele Muellera

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller podle amerického ministerstva spravedlnosti nedospěl k závěru,... více

NKÚ začal hledat stavaře svého sídla

Projekt nové úřednické budovy v pražských Holešovicích se dostává téměř do finální fáze.... více

Více z pojišťovnictví a bankovnictví