Zákonné pojištění vozidel nebo povinné ručení?

Oboje a vlastně ani jedno. Oficiální název zní v souladu se zákonem 168/1999 pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Vžil je však pro něj kratší název povinné ručení, který vystihuje jeho nejdůležitější vlastnost - je totiž povinné pro všechny účastníky provozu na našich silnicích. A proč se mu někdy říká rovnéž zákonné pojištění? Jednak je upraveno jako povinně-smluvní pojištění v již zmiňovaném zákoně 168/1999 Sb., ale především až roku 2000, tedy do platnosti tohoto zákona skutečně existovalo pod tímto názvem. Zákonné pojištění a zelenou složenku od (v té době) monopolní České pojišťovny pamětníci platili desítky let, tak není divu, že tento název přežívá i po změně zákonných pravidel. 

Jedná se tedy o zákonné pojištění, tedy povinné pojištění pro každé provozované vozidlo. Na českém trhu je řada pojišťoven a většina z nich nabízí pojištění vozidel. Vybrat z jejich nabídky to nejlevnější nebo nejvhodnější bývá často pracné a časově náročné. Pojištění motorových vozidel, to je vedle havarijního pojištění hlavně povinné ručení.

Povinné ručení je povinným pojištěním motorového vozidla upraveným zákonem 68/1999 Sb. Podle zákona každé vozidlo provozované v České republice musí být povinně pojištěno. Minimální rozsah pojištění, základní pravidla pro poskytování tohoto pojištění a další náležitosti jsou určeny v zákoně. Ceny pojištění vozidel si ale dnes již určují pojišťovny samy, bez zásahu státu.

Před touto zákonnou úpravou bylo povinné pojištění vozidel, tehdy pod názvem zákonné pojištění vozidel, provozováno monopolně Českou pojišťovnou a formu pojištění a výši ceny stanovoval stát zákonem. Název zákonné pojištění vozidla nebo zákonné pojištění auta ještě dnes můžeme často zaslechnout, hlavně mezi staršími řidiči, i když dnes již neexistuje jednotný ceník zákonného pojištění vozidel jako za "oněh dob" a nabízí jej celá řada pojišťoven. Jak tedy zjistit, kolik mě bude zákonné pojištění/povinné ručení stát? A která pojišťovna je pro mně nejvhodnější (většinou myšleno jako nejlevnější)?

Připravili jsme pro vás možnost zjištění a srovnání cen povinného ručení od jednotlivých pojišťoven.

Nebudete muset trávit čas obcházením poboček pojišťoven nebo jejich obvoláváním. U ABCpojištění přijdou všechny pojišťovny přímo k Vám a představí svůj ceník pojištění vozidel a cenové nabídky a Vy si můžete vybrat to nejlevnější povinné ručení, nebo to, které nejvíce vyhoví Vaším představám a požadavkům. Ušetřený čas (a peníze) věnujte sobě či své rodině. Se svými dotazy se můžete obracet na náš profesionální tým s dlouholetými zkušenostmi v oblasti pojišťovnictví, který je Vám plně k dispozici.

Online kalkulačka pro srovnání povinného ručení

Nejlevnější nabídku naleznete po vyplnění online kalkulačky povinného ručení, přičemž vyplnit formulář pro srovnání pojištění vozidel nezabere více než minutu, a srovnání získáte prakticky okamžitě.

Jak zjistit, kdo nabízí nejlevnější zákonné pojištění pro Vaše vozidlo?

Vyplňte jednoduchou kalkulačku povinného ručení na našich stránkách a klikněte na "Srovnat nabídky pojišťoven“. Pak už jenom vyberte nejlepší variantu pro Vás a Vaše vozidlo z tabulky nalezených nabídek zákonného pojištění vozidel a uzavřete smlouvu. V této tabulce najdete ceny povinného ručení pro rok 2012 srovnané vzestupně od té nejlevnější. Uvedené ceny jsou konečné! Stačí dokončit vyplnění formuláře a jste povinné ručení je sjednáno s garantovanou cenou.

Kalkulačka povinného ručení

Najděte si online nejlevnější povinné ručení na trhu. Srovnáme pro Vás ceníky pojišťoven během několika vteřin.

Spočítat povinné ručení

Aktuality

Velké pojišťovny již nechtějí srovnávat ceny povinného ručení

Největší české pojišťovny s ohledem na svou cenovou politiku přestávají podporovat transparentní srovnávání cen povinného ručení na internetu! Allianz, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťo...

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Wüstenrot zavedl u svého povinného ručení ProAuto novinky, které se vymykají standardním podmínkám na českém trhu. Již po dvou letech jízdy bez nehod obdrží klient bonus ve výši 30 %, maximálně můž...

Nové povinné ručení České pojišťovny

Česká pojišťovna rozšiřuje nabídku povinného ručení o nové produkty Exclusive Plus a Exclusive Max. Nová nabídky zahrnuje tříletou garancí ceny, první pojistnou událost bez vlivu na bonus, či dokon...

Archiv aktualit


Ekonomika

14. 7. 2019 | E15.cz - zprávy z ekonomiky

American Airlines prodloužily odstávku Boeingů 737 MAX. Mimo provoz budou až do listopadu

Americké aerolinky American Airlines ponechají letouny Boeing 737 MAX mimo provoz nejméně do 2. listopadu,... více

V sociální demokracii slábne podpora vlády s hnutím ANO

Před pondělním jednáním předsednictva ČSSD o možné demisi jejích ministrů se podpora setrvání strany... více

Více z pojišťovnictví a bankovnictví