Wüstenrot – MONETA Money Bank

Historie pojišťovny Wüstenrot

Historie této pojišťovny se ve světě začala psát někdy v roce 1921. Její název „Wüstenrot“ je odvozen od názvu města, ve kterém kdysi vznikla. Pojišťovna začínala s produktem stavebního spoření. Hlavním mottem této pojišťovny bylo: „Každé rodině střechu nad hlavou“. S postupem času vznikla finanční skupina Wüstenrot, která se rozšířila do mnoha zemí Evropy. Postupem času se z této skupiny stala velice významná finanční instituce. Tento rozvoj zapříčinilo hlavně spojení s jednou z velkých německých pojišťoven a to s významnou pojišťovací společností Württembergische AG.

V České republice se Wüstenrot objevil v roce 1993, jako „Wüstenrot – stavební spořitelna, a.s.„. Začal zde nabízet produkt stavebního spoření, s kterým získali statisíce klientů. Poté postupně přibývaly produkty v oblasti pojištění. V roce 1999 přibylo například životní pojištění a v roce 2006 neživotní pojištění.

Rok 2020 byl důležitým milníkem pro začátek změn. Wüstenrot byla spojena s hypoteční MONETOU Money Bank. Značka Wüstenrot tak zanikla na českém trhu, ovšem pokračuje dále jako Moneta Stavební Spořitelna.

Současnost pojišťovny MONETA Money Bank (Wüstenrot)

Dnes MONETA Money Bank na území České republiky nabízí kompletní služby v oblasti financí a pojištění. Nabídka společnosti disponuje účty a kartami, půjčkami a úvěry, hypotékami, spořením a investicemi, pojištěním a více možnostmi. Každý klient má svého osobního finančního poradce. Díky tomuto má každý člověk výhodu, může si nechat osobně poradit od někoho, kdo tomuto oboru skutečně rozumí.

Tato společnost nabízí opravdu kompletní sortiment produktů a to právě nejen díky oblasti pojištění, ale i oblasti bankovních služeb, poskytování úvěrů či stavebních spoření, s kterými na našem území začínali.

Produkty

Jak už bylo zmíněno, MONETA Money Bank není jen pojišťovnou. Portfolio jejich produktů je poněkud rozvinutější.

Tato společnost nabízí, stejně jako většina pojišťoven, produkty životního a neživotního pojištění pro občany a soukromé osoby. Z produktů osobního pojištění stojí za prostudování pojištění majetku, nemovitostí či domácnosti,  nejrůznější životní, úrazové, nemocenské pojištění či cestovní pojištění. Z produktů pojištění s právní službou je pojištění právní ochrany pro soukromou osobu vhodné při problému s reklamací, sporech s vyúčtováním a dalších možných škod v běžném životě. Jejich portfolio je doplněno i o pojištění podnikání, pojištění odpovědnosti, ale i pojištění vozidel. Tam spadá povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení MONETA Money Bank

Produkt povinného ručení nabízí pojištění většiny osobních motorových vozidel. S povinným ručením společnosti MONETA Money Bank může klient získat bonus až 50 % za beznehodový průběh při povinném ručení. Nabízí garanci ceny povinného ručení na 3 roky.

Až na 10 dní poskytují náhradní vozidlo v případě zničení pojištěného vozidla u společnosti MONETA Money Bank. Nejvyšší limit plnění, který společnost nabízí, je v hodnotě 250 milionů korun.

Samozřejmě si také každý žadatel můžete na svém autě připojistit např. skla, nejčastěji si lidé volí pojištění čelního skla. Dále si může připojistit posádku pro případ úrazu při vzniku nehody, nebo si připojistit zavazadla. Samozřejmostí je možnost přiobjednat si rozšířené asistenční služby.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění může osoba uzavřít v případě, že chce své vozidlo pojistit proti všem škodám, vzniklých nahodile, či například proti vandalismu a jiným vzniklým škodám. Přesný přehled škod je k nalezení ve veřejných podmínkách pojišťovny.

Pro klienty MONETY Money Bank je nabízená výhodnější cena. Stejně je tomu i u povinného ručení. Váží si stálých klientů a proto jim nabízí tento benefit. Rizika, před kterými je havarijní pojištění nejčastěji uzavíráno, jsou vznikající při dopravních nehodách, vandalismu, poškození z důvodu živelných situacích, při střetu se zvěří, nebo při odcizení vozidla. K tomuto produktu získáte samozřejmě také asistenční služby na území celé České republiky a Evropy.

Sjednání je jednoduché. Může být uzavřeno na pobočce, telefonicky, nebo online. Při sjednání tohoto produktu pojištění získá klient pro vozidlo opravdu komplexní služby.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang