Slavia

Historie Slavia pojišťovny

Pojišťovna Slavia je vůbec jednou z prvních pojišťoven v Čechách, vznikla někdy okolo roku 1868. Tato společnost navazuje na jednu velice starou a významnou českou finanční instituci, která nesla název „Vzájemné, kapitály a důchody pojišťující banky Slavie„. V roce 1868 u nás vládla Rakousko-Uherská monarchie, během její vlády se tato pojišťovna dokázala dostat do všech zemí této monarchie. Největších úspěchů se ovšem dočkala mezi roky 1924 – 1929, v této době se Slavie podílela na 11 pojišťovacích ústavech. Ovšem i Slavia byla stejně jako většina pojišťoven v roce 1945 znárodněna. Po tomto zlomu se pojišťovna dlouho v České republice neukázala, znova se zde objevila až někdy v devadesátých letech. V devadesátých letech proto v České republice vznikla staronová Slavia pojišťovna, která chtěla pokračovat v svých předešlých kvalitních službách, dobrém jménu a hlavně kvalitních produktech.

Současnost pojišťovny Slavia

V současnosti, přesněji od roku 2006, tato pojišťovna spadá do finanční skupiny SPGroup. Majitelem této společnosti je Capital Management Company, a.s. táto akciová firma je také členem skupiny SPGroup. Tato skupina je opravdu silnou společností na českém trhu, tato skupina vybudovala také například Českou podnikatelskou pojišťovnu, s touto společností má pojišťovna Slavia opravdu pevné základy. Současnou strategií pojišťovny je pokračování v nastolených standardech pojištění pro korporace či občany. Od roku 2008 nabízí zajímavý produkt, povinné ručení.

Povinné ručení této pojišťovny je zaměřeno na všechny ukázněné řidiče. Pojišťovna klade důraz na zrychlení a zkvalitnění všech služeb poskytovaných klientům. Právě proto si nechává záležet například i na kvalitních a profesionálních vztazích s makléřskými společnostmi. Jako jedna z mála je držitelem certifikátu ISO 9001:2009, který v roce 2009 obdržela za poskytování svých služeb. Je držitelem certifikační značky BUREAU VERITAS.

Produkty

Pojišťovna Slavia nabízí spoustu produktů jak osobního pojištění tak pojištění pro firmy. Působí především v oblasti neživotního pojištění. Primární jsou osobní produkty, ve kterých pojišťovna nabízí například cestovní pojištění, pojištění zdraví, zdravotní pojištění cizinců, pojištění domácnosti a nemovitosti a také zajímavé pojištění vozidel. Do něj spadá například povinné ručení či havarijní pojištění. Z produktů firemního pojištění stojí za zmínku například pojištění majetku, technická pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění aut a přepravy či jiná specializovaná pojištění.

Povinné ručení pojišťovny Slavia

Povinné ručení pojišťovny Slavia nabízí dvě základní varianty. První z nich se jmenuje „Povinné ručení ZÁKLAD„. U této varianty je limit plnění pojistného pro škody na zdraví, věcech a ušlém zisku 35 mil. Kč

Druhá varianta povinného ručení je nazvána „JISTOTA„. Zde je limit plnění pro škody ve výši 100 mil. Kč. Tento balíček nabízí různé benefity, které jsou součástí pojištění. V ceně povinného ručení Jistota je zahrnuta asistenční služba PROFI. Pojištění je doplněno o krytí rizik v podobě úrazu řidiče, poškození stojícího automobilu zvířetem, nebo ochrana před ztracenými klíči od vozidla a jejich odcizení.

Třetí možností povinného ručení, které Slavia poskytuje, je balíček „JUBILEUM„. Ten nabízí nadstavbu balíčku Jistota. Limit pojistného je ve výši 150 mil. Kč. Asistenční služby jsou v rámci této nabídky ještě více rozšířeny. Nazývají se asistenční službou PREMIUM. Pojištění před riziky je doplněno navíc o vandalismus a poskytuje i připojištění pneumatik v ceně. Dalším benefitem navíc je garance ceny pojištění na 3 roky.

Slavia nabízí řadu doplňkových pojištění, která si můžete navolit, Například pojištění čelního skla, pojištění všech skel či živelní pojištění vozidla. Sortiment dalších produktů je opravdu dost široký.

Nejen nabídka služeb a produktů je rozsáhlá. Slevové příležitosti jsou velmi dobře nastavené a poskytují silnou stránku v konkurenčním boji. Za jízdu bez nehod poskytuje Slavia 50% bonus. V případě nového vozidla nabízí slevu 15 %. V případě roční platby může klient získat 20% slevu z celkové částky. Pokud by klient jezdil pouze v ČR, nabízí se mu možnost využití až 10% slevy. Při online komunikaci a jednání je nabízena sleva 2 %.

Havarijní pojištění pojišťovny Slavia

Havarijní pojištění pojišťovny Slavia kryje škody vzniklé poškozením nebo zničením pojištěného vozidla nahodilou situací. Opět i u tohoto produktu není klient omezován a může si havarijní pojištění nastavit přesně tak, jak potřebuje.

Výhodou je, že společnost Slavia nabízí havarijního pojištění v rámci jednoho balíčku s povinným ručením. Havarijní pojištění se jmenuje „allrisk“. Základní verze pojištění „allrisk“ kryje škody vzniklé při náhlém zničení nebo poškození vozidla důsledkem havárie, živelnou pohromou, vandalismem, odcizením celého vozidla či jeho části. Základní spoluúčast je nově v 0 % při minimálně 5 000 Kč. Za plnění s rozpočtem poskytují slevu.

© 2024 abcpojisteni.cz | Nakódoval Leoš Lang