Zprávy a novinky ze světa motorů a pojištění

10. 2. 2010 Téma: POVINNÁ VÝBAVA AUTA

Povinná výbava auta je tak trochu nejasnou záležitostí a ne všichni řidiči přesně tuší, co momentálně povinné je a co není. Zde máte připravený jednoduchý přehled o povinné a nepovinné výbavě. Povinná výbava je upravena vyhláškou Ministerstva dopravy č. 341/2002 Sb., tam najdete plné znění.

POVINNÁ VÝBAVA  - co nesmí chybět v povinné výbavě osobního automobilu

1. Elektrické pojistky - v povinné výbavě musí být jedna náhradní elektrická pojistka od každého druhu použitého v daném automobilu.

2. Náhradní žárovky - platí stejné pravidlo jako u pojistek, ke každému použitému druhu žárovky musíte mít jednu náhradu.

3. Příruční zvedák (hever) - v povinné výbavě musí být takový příruční zvedák, jehož nosnost se rovná maximální možné zátěži na nápravu (vyčtete v technickém průkazu).

4. Klíč na šrouby na kolech vozidla.

5. Výstražný trojúhelník.

6. Náhradní kolo - od 15. 9. 2009 není povinnost rezervy ve výbavě auta absolutní, vozy uvedené do provozu po tomto datu nemusí vozit náhradní kolo, pokud jsou vybaveny prostředkem pro opravu pneumatik bez demontáže (např. sprej zacelující dílu v pneumatice); pokud jste svůj vůz uvedli do provozu před 15. zářím 2009, nemusíte vozit rezervu v případě, že s tím souhlasí výrobce vozidla (stanoviska najdete nejsnáze na webech jednotlivých automobilek či se můžete řídit tím, jestli nová vozidla vašeho typu prodávají bez rezervy).

7. Reflexní vesta - prvek povinné výbavy povinný od 1. 1. 2011.

8. Lékárnička - nová vyhláška přinesla novinky, lékárnička nemusí obsahovat spínací špendlík, nutná je resuscitační maska či izotermická folie. Lékárničky vybavené obsahem platným do roku 2009 již nelze použít. 

NEPOVINNÁ VÝBAVA, přesto doporučená

  • tažné lano
  • hasicí přístroj
  • pracovní rukavice
  • svítilna na baterie
  • startovací kabely

Kalkulačka povinného ručení

Najděte si online nejlevnější povinné ručení na trhu. Srovnáme pro Vás ceníky pojišťoven během několika vteřin.

Spočítat povinné ručení

Aktuality

Velké pojišťovny již nechtějí srovnávat ceny povinného ručení

Největší české pojišťovny s ohledem na svou cenovou politiku přestávají podporovat transparentní srovnávání cen povinného ručení na internetu! Allianz, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťo...

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Povinné ručení Wüstenrot s nejvyšším bonusem

Wüstenrot zavedl u svého povinného ručení ProAuto novinky, které se vymykají standardním podmínkám na českém trhu. Již po dvou letech jízdy bez nehod obdrží klient bonus ve výši 30 %, maximálně můž...

Nové povinné ručení České pojišťovny

Česká pojišťovna rozšiřuje nabídku povinného ručení o nové produkty Exclusive Plus a Exclusive Max. Nová nabídky zahrnuje tříletou garancí ceny, první pojistnou událost bez vlivu na bonus, či dokon...

Archiv aktualit


Ekonomika

14. 7. 2019 | E15.cz - zprávy z ekonomiky

American Airlines prodloužily odstávku Boeingů 737 MAX. Mimo provoz budou až do listopadu

Americké aerolinky American Airlines ponechají letouny Boeing 737 MAX mimo provoz nejméně do 2. listopadu,... více

V sociální demokracii slábne podpora vlády s hnutím ANO

Před pondělním jednáním předsednictva ČSSD o možné demisi jejích ministrů se podpora setrvání strany... více

Více z pojišťovnictví a bankovnictví